NewsOprogramowanieSystemyWindows

Obsługa plików ISO bez oprogramowania w Windows

Obsługa plików ISO bez oprogramowania w Windows 8/8.1 oraz Windows 10

W Windows 8/8.1 oraz w nowym Windows 10 istnieje wbudowana funkcja, która pozwala na obsługę otwierania oraz nagrywania na płyty CD/DVD plików obrazów ISO bez koniecznego instalowania dodatkowego oprogramowania. Korzystanie z tych funkcji jest szybkie i bardzo proste w użyciu dzięki temu że jest wbudowana w Eksplorator Windows (Domyślna powłoka systemu prezentująca wszystko co znajduje się na ekranie).

Wszystko co należy zrobić to odnaleźć na dysku plik ISO i kliknięcie na niego prawym klawiszem myszy. Kluczowymi opcjami są tu Instalacja oraz Nagraj obraz dysku.

Po wybraniu pierwszej opcji w eksploratorze Windows (Mój Komputer / Ten Komputer) pojawi się dodatkowy napęd z zamontowanym obrazem.

Druga z opcji jak sama nazwa wskazuje nagra obraz ISO na dysku CD/DVD. Pozostanie tylko wybrać napęd, który ma wykonać operację nagrywania oraz ewentualną opcję sprawdzającą dane po nagraniu danych. Po tych czynnościach pozostaje potwierdzenie nagrywania klikając przycisk Nagraj.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

" data-link="https://twitter.com/intent/tweet?text=Obs%C5%82uga+plik%C3%B3w+ISO+bez+oprogramowania+w+Windows&url=http%3A%2F%2Fbitserwis.eu%2Fobsluga-plikow-iso-bez-oprogramowania-w-windows%2F&via=">">Tweetnij
0 Udostępnień