NavRoad Nexo 10 – Uszkodzony system

NavRoad Nexo 10 – Uszkodzony system

W przypadku, gdy wasze urządzenie (nie tylko Nexo 10 ale i inne) nie działa prawidłowo, praktycznie nie uruchamia się bądź zawiesza się na ładowaniu systemu są tylko dwa rozwiązania:

  1. w przypadku posiadania gwarancji odesłać urządzenie do producenta w ramach gwarancji.
  2. uruchomić oprogramowanie producenta do aktualizacji oprogramowania systemowego (należy zachować szczególną ostrożność i mieć na uwadze to że urządzenie może bezpowrotnie zostać uszkodzone)

W przypadku wybrania drugiej z opcji należy przejść na stronę producenta (tutaj) w zakładce Wsparcie –> Do Pobrania odnaleźć:

Uwaga! wszelkie dane na tablecie zostaną usunięte bezpowrotnie.

  1. Instrukcję aktualizacji do posiadanego sprzętu – dla większości powinna być zrozumiała. W przypadku problemów poniżej znajdują się wskazówki. Dla omawianego tutaj urządzenia instrukcja znajduje się tutaj.
  2. Oprogramowanie wewnętrzne także pasującą do modelu urządzenia – dla Nexo 10 oprogramowanie jest tutaj.

Wskazówki:

  • Dla bezpieczeństwa sprzętu należy wyłączyć wszelkie aplikacje które mogą zakłócić proces aktualizacji ( w szczególności oprogramowanie antywirusowe)
  • W przypadku problemów z podłączeniem/wykryciem urządzenia przez system należy najpierw podłączyć kablem micro USB sprzęt do komputera następnie przytrzymać przyciski Vol+ i Vol- i  np. spinaczem biurowym zresetować urządzenie.
  • Gdy system nie zainstaluje sterowniki należy udać się od menadżera urządzeń w systemie i ręcznie zainstalować sterowniki

Zapisz

Zapisz

  • Wszystkie niezbędne narzędzia, sterowniki i oprogramowanie znajdują się w ściągniętym pakiecie od producenta (wszystkie pliki muszą być rozpakowane).
  • Poprawnie zainstalowana aktualizacja zwróci informację w postaci:
  • Urządzenie ponownie się uruchomi i dokończy proces aktualizacji co może trochę potrwać.

,